Forum dyskusyjne zespołu Closterkeller
Czytać je może każdy ale aby brać udział w dyskusjach należy się zarejestrować! :-)

Closterkeller - Tribute to Closterkeller - "Po drugiej stronie lustra&q

Shade - Pią 04 Sty, 2013 10:50
Temat postu: Tribute to Closterkeller - "Po drugiej stronie lustra&q
Po prostu nie uwierzyłam jak zobaczyłam, że nie ma tu jeszcze tego tematu :D Ale śpieszę tworzyć :ave:

Już 19-ego stycznia nastąpi premiera przygotowanej przez Alchera Visions kompilacji "Po drugiej stronie lustra - Tribute to Closterkeller". Płyta wychodzi w związku z 25-cio leciem zespołu. Na płycie 15 coverów w wykonaniu polskich zespołów. Zamawiać można już teraz na stronie labelu http://alchera.org/

http://www.darkplanet.pl/...stra-46536.html

Tracklista:

01. Hatestory - Violette
02. Digital Angel - Immanoleo
03. Beltaine Improved - Fortepian
04. Kuriozum - Phantom
05. This Cold - Jihad
06. Thuoc - Na nic to
07. Monstergod feat. Marek Waszczyński - Amber
08. Controlled Collapse - Władza
09. Deathcamp Project - Tak się rodzi nienawiść
10. Vic Anselmo - Marble-enchanted
11. monoLight - Czerwone wino
12. Poligon nr. 4 - Tyziphone
13. Batalion d'Amour - Ziemia obiecana
14. God's Own Medicine - Blue
15. Red Emprez - Violette (eng. ver.)

EfektMotyla - Pią 04 Sty, 2013 11:13

Jest już temat w dziale koncertowym.
_quirk - Pią 04 Sty, 2013 18:21

O. Mam nadzieję, że zrobią coś fajnego. Można gdzieś odsłuchać próbek?
MK - Sob 05 Sty, 2013 01:34
Temat postu: Re: Tribute to Closterkeller - "Po drugiej stronie lust
Shade napisał/a:
... Na płycie 15 coverów w wykonaniu polskich zespołów.

no nie tylko polskich, jest jeden rodzynek, a w zasadzie rodzynka - Vic ;)

a tu okładka nieco większa

Mehakker - Sob 05 Sty, 2013 18:52

muszę to mieć !!! :ave: :ave: :ave:
Midian - Sob 05 Sty, 2013 20:10

Ja też.............................. :D
dana - Pon 07 Sty, 2013 22:23

czekam,,,,,
diana d. - Wto 08 Sty, 2013 11:24

czekam ;;czekam nie mniej niż inni; cudny prezent na ;;walentyny;;
MK - Sro 09 Sty, 2013 17:11

dziś szczególnie warto posłuchać Abry ;)
Eliasz - Pią 11 Sty, 2013 07:10

Phantom Kuriozum tak mnie zniszczył, że nie wiem co ze sobą zrobić. ._.'
Deathcamp Project, Vic, monoLight... będzie czego słuchać. kurde, już to chcę. >.<'

Szept - Pią 11 Sty, 2013 15:18

Eliasz napisał/a:
Phantom Kuriozum tak mnie zniszczył, że nie wiem co ze sobą zrobić.

Faktycznie, z utworów, które Anja w całości zaprezentowała w audycji, „Phantom” w wykonaniu Kuriozum jest intrygujący!

Eliasz - Pią 11 Sty, 2013 23:50

"intrygujący". ;P dodali Phantomowi naprawdę zajebistej energii, której chyba brakowało na Scarlet. swoją drogą, jeden z moich najmniej lubianych utworów z najmniej lubianej płyty... no ale mniejsza.

obawiam się... "obawiam się" jednak, że jak usłyszymy Marble-enchanted w pełnej wersji to szybko zmienimy zdanie. Vic jak robi cover, to robi go tak, że szczęki opadają. ;3

Szept - Sob 12 Sty, 2013 10:06

Eliasz napisał/a:
obawiam się... "obawiam się" jednak, że jak usłyszymy Marble-enchanted w pełnej wersji to szybko zmienimy zdanie.

W minioną środę można było usłyszeć.

Eliasz - Sro 16 Sty, 2013 07:54

ale chyba nie całe... oO ja słuchałem jednym uchem a drugim uczyłem się, ale żeby aż tak mi umknęło? chyba jestem do uśpienia...
Walet Pik - Sro 16 Sty, 2013 09:17

całe
Szept - Czw 17 Sty, 2013 11:51

Jakże się dzisiaj zdziwiłem, kiedy listonosz wręczył mi płytę! :-)
Zatem zabieram się za słuchanie!

Walet Pik - Czw 17 Sty, 2013 12:26

o Ty!! - wie ktoś czy można dostać już tą płytę gdzieś po empikach/media marktach?
Szept - Czw 17 Sty, 2013 12:38

Walet Pik napisał/a:
o Ty!!

No co? To nie moja wina. :-)

Wraz z płytą "Tribute...", wydawca przesłał składankę z kapelami, których jest wydawcą.

Avenitr - Czw 17 Sty, 2013 18:38

Czy można w necie posłuchać tej płyty? Za częścią wykonawców nie przepadam, jednego lubię, ale większość to dla mnie kompletnie anonimowe stworzenia i nie chciałbym kupować w ciemno.
Szept - Czw 17 Sty, 2013 19:10

Avenitr napisał/a:
Za częścią wykonawców nie przepadam, jednego lubię, ale większość to dla mnie kompletnie anonimowe stworzenia i nie chciałbym kupować w ciemno.

Avenitrze, polecam tę płytę. Może moja recenzja pomoże Tobie podjąć decyzję, choć nie jestem dobrym recenzentem. :D

Nie będę poruszał utworów, które można było w całości wysłuchać w audycji:

"Violette" - utwór w klimatach nowofalowych. Nie chcę być surowy, ale czegoś brakuje mi w nim, co nie znaczy, że jest zły. Podobają mi się gitary w refrenie. Muszę się jeszcze z nim oswoić.

"Immanoleo" – momentami zbliżony do oryginału, bardzo dobre wykonanie i te gitary! W tym utworze pojawia się motyw klawiszowy, podobny do tego, który występuje w „Dwóch połowach” po drugiej zwrotce.

"Fortepian" - jest dość specyficzny i dziwny. Ładny jest początek utworu, tzn. pierwsze dźwięki, które w późniejszych partiach utworu również pojawiają się. Zwrotki zaśpiewane tak, jakby to była... parodia oryginału. :-) Refren mi się podoba.

"Jihad" – kolejny utwór w klimatach nowofalowych, bardzo dobrze zrobiony + ładne wokalizy.

"Na nic to" – motywem przewodnim jest piękna melodia, lecz pozbawiony refrenu.

"Amber" – dominuje w nim elektronika, ale ogólnie ładny utwór w stylu Lebenssteuer. Chyba najbardziej z wszystkich utworów odległy od oryginału.

"Tak się rodzi nienawiść" – energiczny, gitarowo i wokalnie bardzo dobry.

Takie numery z „Władzą” u mnie nie przejdą. :-)

"Czerwone wino" – cudowne, i te wokalizy! Jeden z najlepszych utworów na płycie.

"Ziemia obiecana" – najbardziej podoba mi się refren, a w zasadzie brzmienie gitary w nim, które poraża, przynajmniej mnie.

"Blue" - po prostu ładny.

To tak pokrótce.

Nie chcę ujmować innym utworom, ale z całej płyty najbardziej zwróciły moją uwagę: „Na nic to”, „Phantom”, "Czerwone wino", „Jihad”, „Immanoleo”, „Blue”, „Tak się rodzi nienawiść”.

methem - Pią 18 Sty, 2013 18:22

Fajny pomysł, fajny projekt.
Pierwsze odsłuchanie rzadko kiedy skłania mnie do precyzyjnej oceny.
Tak jak się spodziewałem - żaden kawałek nie przebił wykonania oryginalnego.
Choć to nie w tym rzecz, że ktoś miał kogoś przebić - przecież to jest hołd,
podziękowanie i prezent dla zespołu na 25-lecie.
I myślę, że grupie należą się gratulacje za taki fajowy i nietuzinkowy
prezent w postaci Tribute. To chyba lepsze niż statuetka i kwiat od ministra kultury,
którego i tak nie dostaną, albo miejsce na 15 minutowy, jubileuszowy set
na festiwalu w Opolu. ;-)
Słuchając Fortepianu mam co prawda wątpliwości... ;-) Rozbroił mnie zwłaszcza żeński wokal,
ale to zapewne dlatego, bo się nie znam. :)
Phantom - wymiata, i porywa mnie tak samo jak wersja Closterowa. Mój typ na singla! :)
Czerwone wino - działa. Podobnie jak dwa pozostałe kawałki, które pochodzą z Blue.
Coś mi zaiskrzyło też przy Tak się rodzi nienawiść.
Ciekawy jest wydźwięk słów "zdepczę cię obcasem" takim męskim wokalem. :D
Ziemia obiecana - miałaby szanse, gdyby nie wokal - nie przyswajam tego zespołu bez Ani.

Cyan - Pią 18 Sty, 2013 22:54

http://www.youtube.com/watch?v=66rwCLn4sqo tu są próbki z tej składanki
MK - Pią 18 Sty, 2013 23:05

Walet Pik napisał/a:
o Ty!! - wie ktoś czy można dostać już tą płytę gdzieś po empikach/media marktach?

płyta jest dostępna poprzez internet -> www.alchera.org , nie będzie jej w sklepach sieciowych, jutro oczywiście na koncercie w CPK w Warszawie tez będzie można nabyć.

[ Dodano: Pią 18 Sty, 2013 23:12 ]
methem napisał/a:

Słuchając Fortepianu mam co prawda wątpliwości... ;-) Rozbroił mnie zwłaszcza żeński wokal,
ale to zapewne dlatego, bo się nie znam. :)

To nie jest żeński wokal - to śpiewa jedna i ta sam osoba, Sebastian Madejski - lider i wokalista Beltaine Improved. Za http://beltaineimproved.pl/biografia.html - "Charakterystyczną cechą Beltaine Improved jest sposób śpiewania wiodącego wokalisty dysponującego czterema barwami głosu (dwie niskie i dwie wysokie), przechodzącego swobodnie w każdą z nich podczas jednej frazy."

Kaatsu - Sro 23 Sty, 2013 19:55

Płyta ogólnie mi się bardzo podoba. Moim faworytem jest: Marble-enchanted <3 No piękne, po prostu....

Jednakże moim anty-faworytem jest zdecydowanie Fortepian.... zgadzam się bez dwóch zdań ze stwierdzeniem, że to swego rodzaju parodia oryginału....

Pozostałe utwory są bardzo ciekawe, Nie rozpoznalam Amber :D
No i Władcza w zupełnie innej osłonie : )

martastefan - Pią 25 Sty, 2013 20:34

Właśnie dostałam płytę i słucham sobie :)
Całość fajna , choć Władza może nie do końca do mnie przemawia a Fortepian- zupełnie do mnie nie trafia takie wykonanie a przecież to tak piękny utwór
Po za tym super a Kuriozum jak dla mnie wymiata :)

Mehakker - Czw 31 Sty, 2013 16:06

Właśnie dzisiaj dostałem płytę z mojej ukochanej Polski,za którą bardzo tęsknie. Kiedy wróciłem do domu, włączyłem ją, żeby odsłuchac. Moja opinia na temat tych piosenek wiec jest następująca :
1) Hatestory - Violette (4/10) - dobre starania ale bez uczucia
2) Digital Angel - Immanoleo (4/10) - dobra ale oryginalna wersja lepsza
3) Beltaine Improved - Fortepian (5/10) - bardzo alternatywna i piękna muzyka ale nie pasuje klimatem do fortepianu, który jest czysto erotyczny
4) Kuriozum - Phantom (9/10) - jak zawsze cudowni i melodyjni Kuriozum zaskakują swoją niepowtarzalną, jedyną atmosferą
5) This Cold - Jihad (5/10) - dobra ale oryginalna wersja lepsza
6) Thuoc - Na Nic To (3/10) - dobra ale bez żadnego uczucia, w innej wersji- tak, może byłaby lepsza. Ale czy jest lepsza i bardziej wyjątkowa od orginalnej? Raczej nie
7) Monstergod - Amber (5/10) - Srednia
8) Controlled Collapse - Wladza (2/10) - jakbym chciał wysłuchać electro wersję z Closterkeller wolałbym Reghinę- ( (Krolowa Closter Trance FP Formula Mix)
9) DEATHCAMP PROJECT!!! - Tak Sie Rodzi Nienawisc (10/10) : Cóż by powiedzieć o bogach jakimi są Deathcamp Project? Ta wersja jest nawet lepsza od orginalnej!!!
10) Vic Anselmo - Marble Enchanted (8/10) - pojęcie erotycznej i uczuciowej muzyki
11) Monolight - Czerwone Wino (7/10) - Bardzo dobra muzyka i bardzo dobra wersja, z siłą i rytmem ale męskie głosy są bez uczucia i duszy
12) Poligon Nr.4. - Tyziphone (1/10) - żartujecie sobie???
13) Batalion D'Amour - Ziemia Obiecana (8/10) - Fantastyczni Batalion D'Amour ponownie biją, cudowna wersja, piękna praca i rytm, po prostu gratulacje
14) God's Own Medicine - Blue (5/10) - Srednia
15) Red Emprez - Violette(eng,ver.) (9/10) - bardzo ładna, alternatywna, erotyczna wersja Violette, dotykająca piękno Jazzu i Bluesowej muzyki. Bardzo dobrzy

Anita - Sob 09 Lut, 2013 11:41

Numer 1 tej płyty to "Zaklęta w marmur" wykonana przez Vic anselmo :) , dobre też jest "Phantom", "Czerwone wino", "Ziemia obiecana". :D
"Tyziphone" jest zbyt siłowo śpiewane, "Na nic to" - nie daję rady słuchać tego głosu no i "Władza" - totalne nieporozumienie... :-x

dana - Pon 11 Lut, 2013 11:32

moimi faworytami z "Tribute to Closterkeller"
1.Kuriozum"Phantom"
2.Monstergod"Amber"
3.Vic Anselmo"Marble-enchanted
4.Deathcamp Project "Tak się rodzi nienawiść"
5.Batalion D Amour "Ziemia Obiecana"
,,,,,
natomiast nie podoba mi się wykonanie "Fortepian"Beltaine Improved,,wokaliza pani bardzo denerwująca,,,
"Na nic to" :( Thuoc

,,,,

Szept - Pon 11 Lut, 2013 21:23

dana napisał/a:
wokaliza pani bardzo denerwująca

Wszystko wskazuje na to, że jest to wokal pana:
MK napisał/a:
To nie jest żeński wokal - to śpiewa jedna i ta sam osoba, Sebastian Madejski - lider i wokalista Beltaine Improved.

dana - Wto 12 Lut, 2013 08:35

Szept napisał/a:
Wszystko wskazuje na to, że jest to wokal pana: MK napisał/a:

dziękuję za informację :eureka:
nie zmienia faktu że wokal PANA Sebastiana z BELTAINE IMPROVED jest dla mnie denerwujący , nie przekonała mnie ich wersja Fortepianu,,,

Szept - Wto 12 Lut, 2013 09:23

dana napisał/a:
nie przekonała mnie ich wersja Fortepianu

Mnie również, choć wokal w refrenie nie jest zły. Może i Pan Sebastian chciał dobrze, ale efekt końcowy jest... "groteskowy".

Walet Pik - Wto 12 Lut, 2013 14:59

Ja dopiero wczoraj zamówiłem płytę, w sumie tak raczej do kolekcji tylko bo takie kompilacje do mnie nie przemawiają.
Ale z fragmentów w audycji wiem, że na pewno kilka utworów z tego krążka będę często odsłuchiwał w drodze do lub z pracy:)

Shade - Wto 12 Lut, 2013 22:50

Przepraszam za prywatę, ale jeżeli komuś przypadł do gustu aksamitny głos Stefana z Digital Angel i wciąż mało mu ich kawałków, to mamy z nim duet - http://www.reverbnation.com/play_now/song_16213853

Dziękuję za uwagę :oops:

Walet Pik - Czw 14 Lut, 2013 18:16

Płytka w tle a to krótko moje odczucia z pierwszego przesłuchania
Hatestory - Violette - lubię klimaty purple ale do tego numeru ni w ząb mi nie pasują, chyba nie poczuli tego kawałka... dla mnie nie do przyjęcia
Digital Angel - Immanoleo - boskie gitary i fajny klimat - będę wracać i z chęcią zapoznam się z innymi nagraniami zespołu
Beltaine Improved - Fortepian - na początku pomyślałem - o co kaman? A już chwilę później dałem się wkręcić. Wyobraziłem sobie taką samotną duszyczkę z XV wieku błąkającą się po jakimś opuszczonym domu, opłakującą nie wyznaną nigdy miłość i odleciałem - jak dla mnie OK
Kuriozum - Phantom - to powinno w radiu hulać i promować krążek - bardzo mi się podoba
This Cold - Jihad - bardzo dobrze zrobione ale jakoś mnie nie rusza
Thuoc - Na nic to - podoba mi się - super klimat, też odleciałem na chwilkę
Monstergood itd - Amber - Nie moje klimaty nie trafia do mnie w ogóle
Controlled collapse - Władza - lubię elektronikę ale zdedcydowanie nie w takim wydaniu
Deathcamp project - Tak się rodzi nienawiść - fajne ale nie ruszyło mnie jakoś specjalnie. Może muszę przesłuchać jeszcze
Vic Anselmo - Marble-enchanted - po prostu cudownie
Monolight - Czerwone wino - fajnie ale muszę się osłuchać jeszcze z tą pozycją
Poligon nr.4 - Tyziphone - tez fajnie nagrane ale prędzej wrócę do oryginału
Batalion d'Amour - Ziemia obiecana - ostatnie dokonania tego zespołu a szczególnie koncerty na żywo nie trafiają do mnie w ogóle, ale ten cover całkiem zgrabnie im wyszedł
God's Own Medicine - Blue - super
Red Amprez - wielki szacun dla chłopaków - żal, że skrócona ale naprawdę świetna, męska wersja Violette. W przeciwieństwie do numeru pierwszego czuć, że zrozumiano tekst

methem - Wto 26 Lut, 2013 05:07

Niedawno w Trójce leciało "Immanoleo" z Tribute. Była też krótka wzmianka o wydawnictwie. Miło.